Spływy kajakowe rzeką Wel

Nieopodal Pojezierza Brodnickiego, 25 km dalej, znajduje się atrakcyjny turystycznie teren – Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy. Przez obszar ten płynie mała, malownicza rzeczka, która jest prawym dopływem Drwęcy – rzeka Wel, która również nadaje się do kajakowania. To, co sprawia, że spływy kajakowe na Welu są tak atrakcyjne, jest odcinek zwany „Piekiełkiem” – około 2-kilometrowy fragment rzeki o rwącym nurcie, który uwielbiany jest przez tych, którzy szukają adrenaliny. „Piekiełko” to widoczny na mapie odcinek z Chełst do Trzcina. Z racji dalszej odległości po Welu pływamy rzadziej, ale w przypadku uzbierania się grupy chętnej na tę rzekę jak najbardziej również świadczymy swoje usługi.

Wybierz się na kajaki – Wel to gwarancja dobrej zabawy!

Spływanie Welem znacząco różni się od poruszania się z nurtem spokojnej, meandrującej Drwęcy. Spływ kajakowy Welem to intensywne doświadczenie, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy szukają mocnych wrażeń. Intensywny nury tej rzeki od lat przyciąga amatorów szybkich i dynamicznych spływów, które swoim charakterem przypominają spływanie po górskich potokach. Spływy Welem, z racji odległości, na którą musimy przetransportować kajaki, organizujemy wyłącznie dla dużych grup klientów. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz zmierzyć się z tą wyjątkową rzeką! 

Kajakarskie piekło?

Główną atrakcją Welu jest odcinek zwany „Piekiełkiem” – około 2-kilometrowy fragment rzeki o rwącym nurcie, który uwielbiany jest przez tych, którzy szukają adrenaliny. „Piekiełko” to widoczny na mapie odcinek z Chełst do Trzcina. Z racji dalszej odległości po Welu pływamy rzadziej, ale w przypadku uzbierania się grupy chętnej na tę rzekę jak najbardziej również świadczymy swoje usługi.

Legenda:

  1. Dąbrówno
  2. Tuczki
  3. Koty
  4. Cibórz
  5. Lidzbark
  6. Chełsty
  7. Trzcin
  8. Kuligi
  9. Bratian