Jak wynająć u nas kajak?

Dźwięk wioseł rytmicznie przebijających się przez taflę wody, orzeźwiające, rześkie powietrze, ciepłe promienie słońca łagodnie opadające na skórę, no i natura na wyciągnięcie ręki – spływy kajakowe to wyjątkowa forma rozrywki. Cieszą zarówno te leniwe, gdy powoli suniemy przez sam środek jeziora, jak i te żywsze, kiedy to bystry nurt rzeki bezustannie popędza nas naprzód. Tego, że pływanie kajakiem stanowi doskonałą zabawę, zdecydowanie nie trzeba nam tłumaczyć. Natomiast sporo osób może mieć wątpliwości dotyczące tej formy rozrywki. Jak wynająć kajak? W jaki sposób zorganizować spływ? Ile kosztuje wypożyczenie sprzętu? Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tych, którzy nigdy w życiu nie siedzieli w kajaku, przygotowaliśmy ten tekst. Mamy nadzieję, że w sposób wyczerpujący odpowiemy na wasze pytania i rozwiejemy wszystkie ewentualne wątpliwości. Zapraszamy do lektury! 

Wypożyczenie kajaka, wybór trasy i dobór sprzętu 

Jeżeli nigdy w życiu nie pływałeś/aś kajakiem, to zastanawiasz się pewnie, od czego zacząć. „Pojazd” możesz wypożyczyć w znajdujących się niemal nad każdym atrakcyjnym turystycznie jeziorem. To rozwiązanie sprawdzi się jednak tylko wtedy, gdy zamierzamy rekreacyjnie opłynąć kilka razy zbiornik wodny – żadna dłuższa, ciekawsza czy też rzeczna trasa nie wchodzi w tym przypadku w grę. Co więcej, wypożyczenie kajaku w tego typu punktach potrafi słono kosztować. Warto postawić na alternatywne rozwiązanie i skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się najmowaniem kajaków. Nawet wtedy, gdy nigdy w życiu nie pływaliśmy tego typu „łódką”. Dlaczego? Przede wszystkim – wychodzi taniej. Wypożyczenie sprzętu w zlokalizowanym nad wodą punkcie zazwyczaj odbywa się „na godziny”, co oznacza, że im dłużej pływamy, tym więcej pieniędzy musimy wydobyć z portfela. Dlatego jeśli interesuje nas przykładowo spływ kajakowy w pojezierzu brodnickim, doskonałym pomysłem będzie umówienie się z firmą na konkretną, kilkugodzinną trasę. Wypożyczając kajaki od nas, płacisz za dobę, co oznacza, że po zapłaceniu możesz pływać cały dzień. Jeśli masz taką ochotę lub potrzebę, możesz też przybić w konkretnym punkcie trasy (o ile wcześniej uzgodnisz z nami szczegóły spływu) do brzegu i odpocząć, a następnie ruszyć w resztę drogi. Nie musisz też martwić się o transport kajaków – jeden z naszych pracowników pomoże Ci dobrać ciekawą, dobrą na początek trasę, a następnie dowiezie cały sprzęt do punktu startowego. Jeśli istnieje taka potrzeba, to przewieziemy także i samych kajakarzy! 

Jak już płynąć to… na całego! 

Ustaliliśmy już, że najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie kajaków od profesjonalnej firmy. No dobra, ale gdzie i jak płynąć? Jeżeli chodzi o wybór trasy, to najlepiej omówić tę kwestię z jednym z naszych pracowników. Znamy na wylot rzeki i jeziora pojezierza Brodnickiego, dlatego bez problemu wskażemy Ci trasę, która najlepiej będzie odpowiadać Twoim potrzebom. Szukasz krótkiej, łatwej do pokonania trasy? Nie ma problemu! Zależy Ci na widokach? Wybierzemy dla Ciebie najpiękniejszy fragment Drwęcy lub najładniejsze jeziora. Stawiając na naszą brodnicką wypożyczalnię kajaków, nie musisz ponadto martwić się o sprzęt – zaopatrzymy Cię zarówno w same kajaki, jak i w worki wodoodporne, kapoki oraz wiosła. Jeżeli zastanawiasz się, jak wiele kosztować Cię będzie wypożyczenie oraz transport sprzętu, to zapoznaj się z umieszczonym na naszej stronie cennikiem

Solo czy w grupie?

Pozostaje jeszcze jedna istotna do rozpatrzenia kwestia. Planując spływ kajakowy, zastanów się, z jak dużą grupą chciałbyś/chciałabyś płynąć. Nie ma nic lepszego niż wspólne kontemplowanie pięknej natury brodnickiego pojezierza. Co więcej, zamawiając w grupie, oszczędzasz pieniądze, ponieważ koszt przetransportowania kajaków rozkłada się równomiernie na uczestników wyprawy. Jeżeli jednak jesteś samotnym wilkiem, który uwielbia ciszę i spokój, to nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by wynająć jednoosobowy kajak na Drwęcę lub jezioro, a następnie ruszyć w podróż. Zdecydowanie nie polecamy jednak takiego rozwiązania wszystkim tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z kajakami. To opcja dla doświadczonych, wiedzących jak radzić sobie na wodzie kajakarzy. 

Startujemy? 

Formalności mamy już za sobą, możemy ruszyć w trasę. Jak jednak powinno się sterować kajakiem? Co robić, by zachować pełne bezpieczeństwo na wodzie? Czy spływy wymagają kondycji? Co zabrać ze sobą w podróż? Jak się ubrać? Na pozostałe trapiące Was pytania odpowiemy w jednym z kolejnych, umieszczonych na naszej stronie wpisów. Zapraszamy do lektury i… do planowania spływów!